Мюнхен- Київ міста побратими      

 

Розпад Радянського Союзу, який хоча і приніс Україні незалежність, спричинив інфляцію, голод і безробіття в колишній житниці Росії.

З 1991 року  розпочала свою діяльність в Україні  Спілка Самаритян Мюнхена з метою надання допомоги незахищеним групам суспільства.
Заснування  Київського об’єднання Самаритян  стало наріжним каменем для позитивної співпраці між містами- побратимами Мюнхеном і Києвом у  соціальній  сфері та створення   доброчинного руху.     

1993 *
Засновано і зареєстровано Спілку Самаритян України Київське об’єднання як першу незалежну,недержавну доброчинну організацію в Україні та партнерську організацію Спілки робітничих Самаритян Мюнхенського  об’єднання / 10 членів/ за адресою: вул. Бударіна, 11,будинок пристарілих, на відстані 17 км від міста.

Створено станцію соціальної допомоги Спілки Самаритян  для забезпечення  нужденних верств  населення вкрай необхідними предметами одягу, взуття, харчами, медикаментами, засобами догляду /за рахунок гуманітарної допомоги з міста Мюнхена/. Проведено 5 доброчинних акцій  для дітей з фізичними вадами, ветеранів війни, дітей-сиріт, багатодітних сімей / всього для 2000 мешканців міста/. 

Серед закладів постійної  підтримки – 3 дитячих садки, лікарня N 25, відділення гематології.

1994*            
Спілка Самаритян України налічує 150 членів,  9 фірм-спонсорів, 7 штатних співробітників.
Станція соціальної допомоги Спілки Самаритян перебралася ближче до Києва, на вул.Львівську, 28, де під одним дахом розташовані гаражі, складські приміщення та службові приміщення.
Спектр послуг соціальної допомоги  розширився. Партнерська організація Мюнхенських Самаритян подарувала 2  автомобілі. 
•    Служба мобільного догляду – регулярний догляд за 30 одинокими літніми особами та інвалідами / переважно лежачими/
•    Перевезення  інвалідів – вперше у Києві були організовані відвідування  театру для дітей з ДЦП /на інв.возиках/
•    Банк  одягу та взуття – було забезпечено предметами одягу  3000 бідних та соціально незахищених осіб. Розподілено 14 тонн дитячого харчування.
За рахунок гуманітарної допомоги було проведено 6 доброчинних акцій в рамках  Дня захисту дітей, Дня літніх людей, Міжнародного Дня інвалідів, Свята Різдва Христового, всього для 350 осіб /передано теплий одяг, харчі, інв.візки, стільчики- підйомники для купання/.

Спілка Самаритян України започаткувала власну допомогову акцію “Молоко та хліб для нужденних” для 30  родин з вкрай скрутним становищем коштом  київських спонсорів /кожна родина  отримувала щотижня  2л молока та 1кг хліба/.

Започатковано проект під девізом “Родини з Мюнхена допомагають родинам з  Києва” за ініціативою пані Елізабет Хьольцель” /10 родин/.

1995*         
Київська Спілка Самаритян налічує 203 члени, 6 фірм та об’єднань в якості колективних членів, 7 штатних та 50 активних добровільних помічників.
Засновано 2 українських самаритянських об’єднання в Запоріжжі та Броварах.

Основне поле благодійної діяльності Спілки Самаритян Києва спрямоване і надалі на надання допомоги   в умовах масового безробіття, інфляції та злиднів, що спіткали біля 80 % населення.
15 000 мешканців Києва та області отримали від Київських Самаритян одяг, взуття, постільну білизну, ліки, засоби догляду, дитяче харчування, вітаміни.
Серед них 12 об’єднань інвалідів, 5 лікарень міста Києва, 9 шкіл та дитячих садків,  4 будинки для пристарілих та міських соціальних закладів /40 тонн гуманітарного вантажу з Мюнхена/.  

Акція “Молоко та хліб для нужденних” для 30 родин продовжується. Спілка Самаритян у Броварському районі забезпечує ці родини картоплею.

Завдяки гуманітарній допомозі з Мюнхена здійснено 6 допомогових акцій – до Різдва, в рамках Дня захисту дітей, в День першого шкільного Дзвоника, до Дня літніх людей та Дня інвалідів, всього для 1000 осіб.
Надалі надається підтримка 3 дитячим садкам, школі-інтернату для дітей з наслідками ДЦП, лікарні N 25, лікарні N 13 для дітей, які хворі на туберкульоз.

Діяльність мобільної служби догляду стає більш інтенсивною. 3 доглядальниці та медсестра, а також чисельні добровільні помічниці опікуються 90- ми одинокими літніми особами та інвалідами /5 тисяч візитів на дому для догляду тривалістю більш 15250 годин/.

В рамках проекту “Родини Мюнхена допомагають родинам Києва” надається фінансова допомога  49 родинам з 110 дітьми, всього для 175 членів родин.

У 1995 році Спілка Самаритян Києва слугувала  також як стартовий майданчик для започаткування інших допомогових проектів з боку Баварських  організацій.

Діяльність Київських Самаритян постійно висвітлюється на шпальтах преси, в програмах радіо-і телемовлення та короткохвильових каналів.

1996 *        
Спілка Самаритян Києва налічує 270 членів, 11 фірм-спонсорів та об’єднань в якості колективних членів, 10 штатних співробітників та 30 добровільних помічників.   
Згідно з розпорядженням Київського міського голови місто перебрало на себе орендну плату та оплату комунальних послуг станції соціальної допомоги.

Служба мобільного догляду продовжує надавати складні послуги по догляду, яких до цього не надавав ніхто.  

Переговори з містом щодо оплати праці доглядальниць ні до чого не привели, оскільки  закон  не передбачає фінансування  недержавних соціальних служб. Пропонується приєднатися до Товариства Червоного Хреста.

1997 * 
Спілка Самаритян Києва налічує 300 членів, з них 50 - активні помічники, 8 фірм і об'єднань, 13 штатних співробітників.

Основні напрямки діяльності:

*Догляд за особами літнього віку і інвалідами /3183 відвідувань, 3196 годин/
*Перевезення школярів-інвалідів /280 поїздок/
*Юридичні і соціальні консультації для незаможних осіб / 3600 осіб/
Робота з групами взаємодопомоги, дітьми та молоддю, а також інвалідами молодого віку.
*Обслуговування соціальне незахищених родин у рамках проекту допомоги родинам /112 родин з 285 дітьми/
*Станція соціальної допомоги в умовах дії нових складних положень Митного кодексу прийняла, супроводила, оформила, розмитнила 80 тонн гуманітарного вантажу з Баварії.
Цей гуманітарний вантаж отримали 7000 бідних, 75 об'єднань, організацій і соціальних закладів.

*Заклади постійної підтримки - школа для дітей, хворих на ДЦП, дитячі садки, будинки для дітей-сиріт міста Києва.

Завдяки нашій компетентній допомозі під час оформлення і розмитнення гуманітарних вантажів інших німецьких організацій Спілка Самаритян Києва здобула нових друзів, передусім з міста Вюрцбурга, а саме об'єднання "Ліхтблік".

* Засновано перший у Києві денний центр для дітей та підлітків з ДЦП, а також дітей з соціально незахищених родин. /40 колективних зібрань, догляд і заняття з розвитку для 500 дітей/.
Тут Київські Самаритяни виступили ініціатором співпраці між лікарями з Дитячого центру міста Києва, соціальними педагогами школи-інтернату №15 та батьківським об'єднанням "Церебрал", і, таким чином, зробили перший крок на шляху соціальної інтеграції дітей, хворих на ДЦП, та зняли частину навантаження їхніх матерів з надією на подальший позитивний розвиток цього задуму.
*Самаритяни розпочали новий проект "Літні канікули" /Ініціатива пані Інгрід Хьольцель — "Допомога Україні", Пухгайм/ Співробітники Спілки Самаритян Києва успішно організували відпочинок 80 київських дітей на Чорному морі.

Доброчинні акції акції у 1997 році:

*Екскурсія  містом та відвідування музеїв до початку нового навчального року для 150 дітей з родин з опікунського проекту.
*Святкування Дня Св. Миколая та Різдва для 800 дітей-інвалідів та сиріт. /Підтримка з боку "ЛІХТБЛІК" з Вюрцбурга, організації "Українські бойскаути" з Мюнхена, дитячого театру "Бенефіс"з Києва/.
*Акція "Продукти харчування і іграшки для онкохворих дітей /160 дітей/.
*Ліки для Києва
25 лікарням і соціальним закладам були передані ліки на суму майже в 1 мільйон німецьких марок.

На знак визнання діяльності Спілки Самаритян Києва та успішної співпраці у сфері соціального захисту бідних верств населення Київська міська рада прийняла рішення про постійну фінансову підтримку Спілки Самаритян.

1998 
*Спілка Самаритян налічує 300 членів, 8 фірм та об'єднань в якості колективних членів, 14 штатних співробітників і 50 добровільних помічників.

Основні напрямки діяльності:

*Служба мобільного догляду - 7 193 відвідувань, 8000 годин
*Перевезення інвалідів - 275 перевезень хворих на ДЦП, 75 перевезень хворих
"'Денний центр для дітей з фізичними обмеженнями — постійне обслуговування для 150 дітей і батьків.
Згідно з розпорядженням Київського міського голови за № 2222 у кожному районі міста створюються подібні денні центри для дітей з фізичними обмеженнями.
*Проект допомоги родинам "Мюнхен допомагає Києву" 121 родина з 300 дітьми, загалом 700 осіб отримують регулярну всебічну допомогу.
*Акція "Літні канікули" - організація відпочинку для 70 дітей у Карпатах і на Чорному морі.
*Прийнято і адресно розподілено 100 тонн гуманітарного вантажу серед закладів, об'єднань, а також бідних верств населення /10000 громадян і 65 закладів/.
*Соціальна аптека Спілки Самаритян Києва розподілила серед бідних громадян і об'єднань ліки на суму 275 000 німецьких марок.
*3аклади постійної підтримки - Дитячий реабілітаційний центр Києва, школа-інтернат №15, дитячі садки.
*Співдіяння у створенні першої в Україні референц-лабораторії для хворих на туберкульоз.
*Співучасть у заснуванні об'єднання Самаритян у Рахові, Закарпаття.

Соціальні служби допомоги Спілки Самаритян Києва згідно з угодою з Київською міською адміністрацією  включаються в плани соціальної програми управління соціального захисту.

1999 * 
Спілка Самаритян Києва налічує 500 членів, 5 об'єднань, 18 штатних і позаштатних співробітників, ЗО добровільних працівників.

Основні напрямки діяльності:

*Побутові послуги та послуги по догляду -11 910 відвідувань 
*Амбулаторний медичний догляд -              2 140 відвідувань

*Перевезення хворих та інвалідів -             630 перевезень
 Згідно з програмою Спілка Самаритян Києва займається перевезеннями спільно з управлінням соціального захисту, при чому виконує всі замовлення на перевезення осіб літнього віку - лежачих та таких, які важко пересуваються, за винятком таких, які пересуваються на інвалідних візках.
Місто бере на себе тільки видатки на пальне для транспортних засобів. Оплата праці не дозволяється.

* Соціальне обслуговування і консультації для дітей, хворих на ДЦП, та дітей-сиріт.
* Проект допомоги родинам "Мюнхен допомагає Києву" - всебічно
обслуговуються 130 нужденних родин /загалом 800 членів родин/.
*3абезпечення продуктами харчування, ліками, засобами догляду, одягом соціально незахищених мешканців, державних соціальних закладів і батьківських об'єднань.
У 1999 році Спілка Самаритян прийняла, оформила, 8 гуманітарних вантажів /100 тонн/ і розподілила безпосередньо серед 3000 соціально незахищених мешканців.

Доброчинні  акції у 1999 році:

*Літні канікули" - організація відпочинку на Чорному морі для 95 дітей
*Продукти харчування для 160 самоселів у Чорнобильській зоні
*Екскурсія містом для 50 осіб літнього віку
*Продукти харчування для 100 ветеранів війни до Дня Перемоги
*Продукти харчування для 140 дітей, хворих на діабет 
*Продукти харчування для 100 дітей, хворих на ДЦП 
*Засоби гігієни для 135 дітей-сиріт
* 100 інвалідних візків для Київських дітей - спільна акція з об'єднанням хворих на ДЦП міста Гамбурга
*День Св. Миколая - подарунки для 960 дітей-сиріт
*Активне співдіяння у створенні першого в Україні Центру діалізу для дітей
*Активна співучасть у підготовці програми підтримки для колишніх Мюнхенських примусових робітників /візити, інтерв'ю за місцем проживання, напрацювання концепції/
Спілка Самаритян і надалі опікується всіма баварськими соціальними проектами у Києві /Дитячий центр міста Києва, референц-лабораторія для хворих на туберкульоз, центр хворих на ДЦП/

Спілка Самаритян спільно з міністерством соціального захисту України, ТАСІС та іншими недержавними об'єднаннями активно задіяна у розробці нових принципів соціального законодавства, що включатиме соціальні послуги недержавних організацій.

2000 * 
Спілка Самаритян Києва налічує 500 членів, 3 організації і об'єднання /фірми збанкротували/, 16 штатних співробітників і ЗО добровільних помічників.

Станція соціальної допомоги перейменована в Центр мобільної соціальної служби "Київські Самаритяни"

Основні напрямки діяльності:

*Догляд за особами літнього віку і інвалідами - 4000 відвідувань, 3218 годин
*Перевезення хворих і осіб, які не в змозі пересуватися — 1200 поїздок
*Доставка продуктів харчування - 500 поїздок
Задіяні 2 санітарних автомобілі "Фольксваген" /дар міста Мюнхена/, 1 легковий  автомобіль, 1 мініавтобус, 1 вантажний автомобіль
*Банк одягу і продуктів харчування
У 2000 році Спілка Самаритян прийняла, 6 гуманітарних вантажів з Мюнхена і Вюрцбурга - 60 тонн одягу, іграшок, ліків, устаткування для лікарень і продуктів харчування, які були розподілені серед  96 медичних і соціальних закладів Києва та області, а також передані 6000 незаможних громадян.
*2 проекти допомоги родинам "Мюнхен допомагає Києву" і “ Ліхтблік допомагає в біді" -на обслуговуванні і забезпеченні знаходяться 250 родин /біля 1000 членів родин/.
Заснування стипендій для 10 дітей-сиріт першого року навчання. Допомогова акція спільно з містом Києвом на користь 100 дітей-сиріт.

40 родин з Мюнхена знайомляться влітку з київськими родинами, яким вони допомагають. Київський міський голова влаштовує прийом для гостей і 200 київських родин у київській мерії.

Доброчинні акції у 2000 році:

*Літні канікули на Чорному морі для 142 дітей
*Продукти харчування для 180 самоселів у Чорнобильській зоні
*Продукти харчування для 180 незаможних пенсіонерів до Дня осіб літнього віку
*Подарунки для 200 дітей-сиріт до Дня нового учбового року
*День Св. Миколая - подарунки для 2100 дітей сиріт і дітей-інвалідів

На знак  визнання суспільно корисної діяльності і згідно з програмою співпраці з Київською міською владою всі напрямки діяльності Спілки Самаритян включені в міську комплексну прграму “Турбота” до 2005 року.

Спілка Самаритян Києва визнана в якості рівноправного учасника всіх "круглих столів", зустрічей, конференцій і форумів з питань соціального захисту населення. Засоби масової інформації постійно висвітлюють соціальний внесок Спілки Самаритян.

2001 *
Спілка Самаритян Києва налічує 500 членів, 4 колективних членів, 40 штатних працівників, 20 добровільних помічників

Центр мобільної соціальної служби  складається з трьох відділів:
1. Мобільна служба догляду

* Створення і діяльність амбулаторної служби догляду за особами літнього віку у Києві у рамках програми підтримки колишніх Мюнхенських примусових робітників.Керує проектом - Спілка Самаритян Мюнхена.

*Відкрито 8 станцій мобільного догляду при міських поліклініках.
Створено 8 бригад. Придбано 8 нових автомобілів. В приміщеннях Спілки Самаритян     оснащено диспетчерський пункт зі всім необхідним спорядженням.
8 бригад постійно опікуються 215 немічними особами літнього віку.
До 2006 року забезпечено фінансування з боку міста Мюнхена.

У 2001 році 16 медичних сестер і 5 соціальних працівників за 14 600 відвідувань   надали  90 000 послуг по догляду, в 48 випадках завдяки успішному медичному догляду в домашніх умовах  відпала необхідність лікування в стаціонарі.

Проект отримав велике визнання. На всіх компетентних  рівнях управління данний проект визначається як модельний проект для всієї України.
Його можна визначити як пілотний проект для  частини реорганізації системи охорони здоров’я в Україні.

2.Служба перевезень хворих і інвалідів.
За дорученням міста було здійснено 1360 перевезень, передусім  осіб похилого віку і хворих. Через міську владу на адресу Спілки Самаритян поступили десятки подяк від пацієнтів   за високі стандарти праці і милосердну витримку.
Служба швидкої допомоги міста Києва відчула значне полегшення завдяки роботі цієї служби.
Фінансування складалося  50/50  від Спілки Самаритян та управління соціального захисту Києва.

3. Відділ гуманітарної і соціальної допомоги.

Прийнято і розподілено 40 тонн різноманітного вантажу з Мюнхена і Вюрцбурга.
У 2001 році в Спілку Самаритян поступило 260 листів від міських і державних органів з проханням  про надання допомоги для малозабезпечених  мешканців.                    
 
Банк одягу та взуття забезпечив 3000 осіб потрібними речами.
Серед 10 міських лікарень і 30 об’єднань Києва і області  був  розподілений гуманітарний вантаж.  
В рамках проектів “Мюнхен допомагає Києву” і “Ліхтблік допомагає родинам у біді” придбано і розподілено біля 43 тонн продуктів харчування, засобів гігієни українського виробництва. На обслуговуванні знаходяться 250 соціально незахищених сімей  /1000 членів родин/.

Доброчинні акції у 2001 році:

*Літні канікули на морі для 160 київських дітей.
*День Св. Миколая для 160 дітей, хворих на ДЦП, дітей з вадами слуху  та дітей з Чорнобильської зони.
*Різдвяні акції для дітей, хворих на туберкульоз, та онкохворих дітей.
*Допомогова акція для жертв повені в Закарпатті /4 тонни одягу та ковдр/.
*Продукти харчування для 220 ветеранів війни і 50 психічно хворих.

2002 *
Спілка Самаритян Києва налічує 500 членів, 4 колективних члена, 45 штатних співробітників, 10 добровільних помічників
Центр мобільної соціальної допомоги  має в своєму розпорядженні 16 автомобілів.

Основні напрямки діяльності:
*Мобільна служба догляду /8 автомобілів/
 У 2002 році служба догляду за особами літнього віку при Спілці Самаритян Києва продовжила свою діяльність, яка була започаткована 15.01.2001, по обслуговуванні колишніх Мюнхенських  примусових робітників у місті Києві, які потребують догляду.

Служба допомоги працювала як і раніше у тісній взаємодії з дільничними лікарями з міських поліклінік, а також центрами соціальної допомоги. Було  організовано стаціонарне лікування на дому для 23 пацієнтів.    

У 2002 році вісім бригад надали кваліфіковані послуги по догляду  249 особам, серед них – 148 колишніх примусових робітників і 32  члени їхніх сімей /30 600 відвідувань, 180 000 послуг/.
Діяльність мобільної служби догляду впродовж 2002 року була цілком і повністю спрямована на реалізацію Мюнхенської програми підтримки з метою покращення умов життя колишніх примусових робітників  та членів їхніх сімей у місті Києві.

Кваліфікована і послідовна праця наших співробітників користується визнанням серед населення.
2002 року  в Спілку Самаритян, Київську міську раду і управління охорони здоров’я поступило 30 листів з подякою від наших пацієнтів.

*Служба перевезень хворих і інвалідів /3 автомобілі/

За дорученням міста  ця служба здійснила 1400 перевезень, передусім  осіб похилого віку  та хворих.

*Відділ гуманітарної і соціальної допомоги  /2 автомобілі/.

Прийнято і розподілено 40 тонн різноманітного гуманітарного вантажу з Вюрцбурга і Мюнхена.
У 2002 році у Спілку Самаритян поступило 300 листів від міських і державних органів з проханням про надання допомоги для  осіб у скрутному становищі.
Банк одягу обслужив 5000 осіб.
Гуманітарний вантаж розподілено серед 14 міських лікарень і 26 соціальних закладів Києва і області.
*В рамках проектів “Мюнхен допомагає Києву” і “Ліхтблік допомагає родинам у біді” придбано і розподілено  біля 80 тонн продуктів харчування, засобів гігієни українського виробництва. 
На обслуговуванні знаходяться 260 родин у скрутному становищі / загалом1100 членів родин/.

Доброчинні акції у 2002 році: 

*Літні канікули на морі для 200 дітей з незаможних сімей
*День Св. Миколая для 200 дітей хворих на ДЦП
*Благодійні різдвяні акції для 600 дітей, хворих на туберкульоз та онкохворих
*Благодійна акція /іграшки і одяг/ для 120 дітей-сиріт
*Продукти харчування для 200 пенсіонерів і інвалідів у скрутному становищі

На відзначення внеску у справу поліпшення умов життя осіб похилого віку, інвалідів і немічних громадян Спілці Самаритян Києва в кінці 2002 року було присуджено перше місце у номінації “Соціальні проекти міжнародних організацій”

2003 *

Всі соціальні служби Спілки Самаритян працюють у повній силі.

За 10  років існування  Спілка Самаритян України Київське Об’єднання отримала 500 тонн гуманітарого вантажу з Баварії на суму біля 8 мільйонів євро, який був  розподілений  серед 65 000 малозабезпечених громадян і 500  медичних і соціальних закладів Києва і України.