Соціальний Центр "Особлива дитина"

У квітні 2009 року Київські Самаритяни виграли міжнародний соціальний проект від МЕТRО. За фінансової підтримки METRO Group у розмірі 25 000 євро відремонтована та оснащена будівля на території дитячої лікарні №1 м. Києва.

Місто Київ і дитяча лікарня №1 безкоштовно передали будівлю в оренду і пообіцяли взяти на себе поточні видатки на утримання.

До реалізації цього проекту долучилися давні добрі партнери Київських Самаритян:

Об’єднання “Міст до Києва” м. Мюнхен,

Фонд “Ітцеля” м. Мюнхен,

Фонд “Зельтмана”м. Мюнхен,                        

Мерія м. Мюнхена.

Київське Об'єднання Спілки Самаритян України у вересні 2009 р. за ініціативи Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці КМДА на виконання Київської міської програми "Безбар'єрне середовище, відкрило перший в Україні модельний соціальний центр цілодобового догляду за дітьми хворими на ДЦП "Особлива дитина. У межах своєї співпраці з європейськими партнерами Київські Самаритяни провели значну роботу із залучення коштів на створення, оснащення центру та пошуку партнерів для фахового супроводу нової для Києва установи. Загальна сума залучених благодійних коштів склала у 2009 році біля 50 000 Євро.

З 2009 по 2012 рік Центр "Особлива дитина" прийняв більше як 200 хворих на ДЦП дітей.У травні 2012 році Союз Робітничих Самаритян Баварії-партнер Київського Об’єднання Спілки Самаритян України ініціював акцію по збору коштів для підтримки діяльності Київських Самаритян, в результаті якої концерн ВМW виділив щедрий благодійний внесок для допомоги важкохворим дітям м.Києва.За рахунок цих коштів планується:

•    Розширення Центру "Особлива дитина"на 10 місць для підлітків.

•    Утримання існуючого центру в умовах фінансової кризи в Україні щонайменше протягом 2013 року.

•    Створення мобільної служби догляду за важкохворими на ДЦП дітьми вдома.

•    Придбання навчально-ігрових матеріалів.

•    Навчання батьків та персоналу догляду за важкохворими на ДЦП, лежачими дітьми.

Соціальний Центр «Особлива дитина» розрахований на 16 місць для цілодобового перебування дітей хворих на ДЦП з важкими порушеннями опорно-рухового апарату, які потребують стороннього догляду від 3-х до 18-ти років у випадках:

•    хвороби матері, або піклувальників (операція, стаціонарне лікування, санаторне лікування);

•    смерті ближніх родичів;

•    оформлення документів; проходження курсу реабілітації,

•    інші поважні причини відсутності батьків, або піклувальників.

Наразі його послугами також користуються сім'ї, які приїздять в Київ для лікування з усієї України. Курс лікування триває в основному декілька тижнів, і не всі батьки можуть дозволити собі проживання в Києві. Без цього неможливо розпочати курс лікування, і Центр «Особлива дитина» надає їм таку можливість. Персонал Центру надає дітям та матерям необхідну підтримку в кризових ситуаціях, і турбується про маленьких пацієнтів, даючи можливість матерям трохи відпочити.

В Центрі "Особлива дитина" все продумано: діти мають можливість для відпочинку, для них передбачено п’ятиразове харчування, маленькі пацієнти можуть розважатись великою кількістю іграшок. У затишних, сучасно обладнаних приміщеннях також можуть проводитись різноманітні процедури додатково до основного курсу терапії. Поруч з будівлею Центру розташований ігровий майданчик.
Центр “ІСР” м. Мюнхен веде фаховий супровід  концепції та надає важливу фахову підтримку  з огляду на специфіку інвалідності.

Соціальний центр "Особлива дитина" розташовний на території Київської міської дитячої клінічної лікарні №1, договір оренди № 1957 від 08.07.2015року.

Амбулаторна мобільна служба ССУ КО з паліативного догляду

З 01 листопада 2016 року в м. Києві (Оболонський р-н) Спілка Самаритян України за підтримки Департаменту соціальної політики м. Києва  розпочала реалізацію інноваційного проекту - Амбулаторна мобільна служба ССУ КО з паліативного догляду. Проект реалізується на базі соціального центру цілодобового перебування дітей з важкою формою інвалідності «Особлива дитина».

Цільові групи проекту:
а) діти - важкохворі лежачі, що потребують паліативного догляду на дому 

(віком від 3-х до 18 років) ;
б) батьки таких дітей, та родичі важкохворих пацієнтів.

Медико-соціальний догляд, гігієнічний догляд, побутова допомога надаються згідно із графіком відвідування пацієнтів, який складається індивідуально для кожного підопічного, щоденно та за потребою, з кожним пацієнтом (батьками, опікуном) укладається договір на медико-соціальне обслуговування на безкорисливій основі, що вимагається Статутом організації.

 На постійному догляді  знаходяться 60 важкохворих дитей з малозабезпечених родин.