Спілка Самаритян України Київське Об’єднання

 
Спілка Самаритян України Київське Об’єднання (ССУ КО) створена за ініціативи Спілки Робітничих Самаритян м. Мюнхена Німеччина. У квітні 1993 року Спілка була зареєстрована Міністерством юстиції як недержавна незалежна громадська доброчинна організація, метою якої є надання допомоги у сфері охорони здоров'я та соціального захисту населення. Місце знаходження Об'єднання - Київ, Україна.
Створення організації стало успішним кроком у рамках розвитку партнерських відносин між містами - побратимами Київ та Мюнхен у сфері охорони здоров’я та соціального захисту населення. Наші партнери з Німеччини «АРБАЙТЕР-САМАРІТЕР- БУНД» (АСБ) є представниками одного з найстаріших і найбільших товариств у Німеччині з надання соціальної, медичної допомоги та здійснення благодійної діяльності.
У цьому напрямку АСБ працює з 1888 року і є другим за чисельністю товариством після Товариства Червоного Хреста.
З самого початку своєї діяльності Спілка Самаритян України виступає за відміну державної монополії у сфері охорони здоров’я та доброчинності, за створення плюралістичної системи незалежних, недержавних товариств з надання допомоги будь-якій людині, яка потребує допомоги, незалежно від її політичної, національної чи релігійної приналежності.
Разом з цим об’єднання виступає за тісну співпрацю з державними установами та громадськими організаціями на довірливій основі з повною відповідальністю за соціальний стан населення.
Самаритянські товариства є економічно незалежними організаціями, які фінансуються за рахунок членських внесків, пожертв, субсидій та відшкодувань за здійснені послуги з фондів медичного та соціального страхування.

Статутна діяльність:
•    Надання соціальної допомоги та послуг по догляду за хворими та особами похилого віку вдома.
•    Транспортна допомога інвалідам та хворим, що не можуть самостійно пересуватися, знаходяться у ліжку.
•    Підтримка лікувально-профілактичних закладів, установ догляду за особами похилого віку, інвалідами, дитячих закладів.
•    Навчання наданню першої допомоги, догляду за хворими.
•    Благодійна діяльність та виховання молоді.
Спілка Самаритян України Київське Об’єднання налічує 5000 членів, 5 колективних членів, 5 ініціативних груп.


У 2005 році ССУ КО стала членом Інтернаціоналу Самаритян, який знаходиться в м. Кельн (Німеччина).