Вперше в Україні за Європейськими стандартами!

З метою запобігання прикрих смертельних випадків дітей та школярів в побуті та в школах, що виникають до прибуття бригад швидкої медичної допомоги, в рамках співпраці між Баварськими Самаритянами та Київськими Самаритянами проводиться новий навчальний курс з основ надання Першої допомоги немовлятам, дітям та підліткам.

 

 

 

12 грудня 2011 року розпочався новий курс програми «Тренер для тренерів», що є логічним продовженням реалізації Програми  навчання першій допомозі для широких верств населення, проведеної в Києві в 2007 році, що передбачає навчання українських інструкторів – членів регіональних самаритянських об’єднань під керівництвом  двох ініціативних і досвідчених німецьких інструкторів ( Томас Калліан та Бірк Гестхюген) за методикою і згідно концепцій, які відповідають європейським нормам.

Проект впроваджений Київським Об’єднанням Спілки Самаритян України спільно з її партнерами- Спілкою  Робітничих Самаритян Баварії та колективним членом – Київською міською станцією швидкої допомоги.
Спілку Робітничих Самаритян Баварії та Київських Самаритян зв’язують багаторічні партнерські відносини. Зважаючи на те, що соціальна діяльність Київської Спілки має велике значення для населення м.Києва, Спілка Робітничих Самаритян Баварії та Федеральний Союз Самаритян Німеччини активно її підтримують.

В рамках співпраці проводиться новий навчальний курс з основ надання Першої допомоги немовлятам, дітям та підліткам. Баварські Самаритяни передали безкоштовно навчальне обладнання - ляльки-манекени немовлят, дітей та підлітків вартістю 27 800,00 грн. Паралельно учасники курсу навчатимуться як майбутні тренери, які стануть мультиплікаторами отриманих знань в Україні. 
Основною метою даного проекту є підвищення рівня знань у сфері надання першої допомоги дорослим та дітям у м. Києві та Україні.
 
Київське Об”єднання Спілки Самаритян України разом з Спілкою Робітничих Самаритян Баварії беруть на себе основну частину організаційних  функцій.  
На  цей курс запрошені тільки активні члени - інструктори першої допомоги Спілки Самаритян України, що пройшли курс навчання у 2007 році і отримали від німецької сторони сертифікат європейського зразка.

 

 

 

 

 

Підготовка до участі в ЄВРО-2012

В рамках українського підготовчого комітету ЄВРО-2012 створена координаційна рада при Міністерстві охорони здоров’я, куди входять представники Міністерства з надзвичайних ситуацій, служби швидкої допомоги, державних аптек, санітарно-гігієнічної служби і Спілки Самаритян України.

Інструктори Спілки Самаритян України, які мають значний досвід роботи в якості фельдшерів Київської станції швидкої допомоги, пройшли підготовку за програмою «Тренер для тренерів» під керівництвом ініціативних та досвідчених  німецьких інструкторів за методикою і згідно концепцій, які відповідають європейським нормам. Вони отримали сертифікати державного та європейського зразка.

   

З огляду на важливість і значимість знань і навиків з надання першої допомоги при нещасних випадках та на виконання загальноосвітньої програми «Безпека життєдіяльності людини»: Спілка Самаритян України  та Національний еколого-натуралістичний Центр учнівської молоді реалізували спільний проект навчання першій допомозі для школярів старших класів.
З 10 по 12 червня 2009 року Спілка Самаритян України провела 8-ми годинні курси першої допомоги при нещасних випадках  для учнів старших класів – переможців шкільних олімпіад з 5-ти областей України, які відпочивали в Національному еколого-натуралістичному Центрі  учнівської молоді.

   

 

   


По завершенню навчання учасники отримали сертифікати європейського зразку.