Новини
29-06-2013

                            

У 1993 р. Київські Самаритяни розпочали свою роботу у тісній співпраці з Самаритянами м.Мюнхена та Баварським Урядом. Ці кроки у перші роки незалежності України переросли в історію успіху для сфери соціальних послуг та підтримки людей, які опинились у скрутному стані.  
За 20 років було досягнуто значних успіхів: була створена Мобільна служба догляду, Центр тимчасового цілодобового перебування для дітей з ДЦП, а також міцний фундамент для розвитку структур громадянського суспільства, як готовність на громадських засадах допомагати та підтримувати бідних, хворих та  тих, хто опинився в скрутній життєвій ситуації, у часи, коли державні структури та органи в процесі перебудови потребували підтримки суспільства.     
Незважаючи на політичну та фінансову нестабільність, Київські Самаритяни завжди були і є  яскравим прикладом активної діяльності, направленої на покращення життя соціально незахищених верств населення, а також відстоювання їх інтересів, що може служити прикладом для всіх Самаритян Європи.

        
Розвиток Київської Спілки Самаритян тісно пов'язаний з пані Світланою Левковською, яка завдяки невтомній діяльності, готовності відстоювати інтереси своєї організації перед державними відомствами, зробила значний внесок у поширення  самаритянського руху в Україні.  Вражаючою є кількість членів Спілки Самаритян у Києві- майже 5000 осіб підтримують своїми членськими внесками та роботою на громадських засадах цю важливу діяльність.  
Спілка Самаритян Києва була ініціатором багатьох ідей щодо розвитку демократичних та громадських структур в соціальному секторі, які сьогодні нажаль не знаходять належного відгуку через нинішню політичну ситуацію.  
У присутності представників міської адміністрації Києва, Баварського Земельного Союзу Робітничих Самаритян, Спілки Самаритян Грузії, а також посла Німеччини  були згадані основні етапи розвитку Київської Спілки Самаритян. Пан посол та д-р Крістоф Хельцель (ASB Баварія) підкреслили у своїх виступах роль Київських Самаритян у розвитку демократичних процесів в Україні.   

Підводячи підсумки діяльності за минулі 20 років пані Левковська відзначила: «Навіть якщо ми вистояли незважаючи на складнощі та кризи, наша робота продовжується. Нашим завданням залишається підтримка бідних та хворих. Соціально незахищені верстви населення можуть завжди розраховувати на нашу допомогу.“

Автор Міхаель Шнатц  

Союз Робітничих Самаритян Німеччини